PROJEKTY 2015-
Ekoškola - Jaké byly začátky Ekoškol na jihu Čech? - pohled zpět do roku 2011

A je to tady,
první budějovická škola
získala Mezinárodní titul Ekoškola
 

Základní škola Bezdrevská získala letos svůj první titul Ekoškola. V červnu jí bude slavnostně udělen v budově senátu ČR v Praze.

 

Další nenápadná škola z jižních Čech se tak přidala mezi hrstku odvážných propagátorů udržitelného života oceněných tímto prestižním oceněním.

Dlouhodobé úsilí celé školy a aktivní práce místního žákovského Ekotýmu přinesla své plody. V dubnu 2011 proběhl na škole oficiální audit programu Ekoškola, který měl prověřit, jak „eko“ to na škole opravdu funguje a zda škola splňuje potřebná kritéria pro udělení titulu.

Žákovský Ekotým provedl auditory školou a představil jim svou činnost i aktivity, které na škole dělá spolu s ostatními žáky i učiteli. Auditoři nebyli zklamáni. Tato škola podmínky pro udělení 1. titulu Ekoškola splnila.Celá škola programem Ekoškola žije. Žáci se snaží snížit ekologické dopady provozu školy i vlastní činnosti, hlídají si spotřebu energií a vody, usilují o důkladné třídění odpadů, starají se o prostředí své školy i okolí. Starší žáci se také podílí na přípravě osvětových výukových aktivit pro své spolužáky a nižší ročníky. V každé třídě můžeme zahlédnout vyvěšený „Ekokodex“, soubor vlastních eko‑pravidel, který si vytvořili sami žáci a kterým se snaží řídit. Proto tu také všichni vědí, o čem je řeč, když se řekne Ekoškola.

A je to tady, titul je udělen a škola se může začít honosit titulem Ekoškola.

… Titul Ekoškola již v minulosti získaly a letos obhájily i jiné školy z jihočeska – ZŠ Sira Nicholase Wintona v Kunžaku, ZŠ T. G. Masaryka v Písku a ZŠ Zlatá stezka v Prachaticích – některé z nich jsou v programu zapojeny už mnoho let a zažádaly letos již v pořadí o 2. nebo i 3. Titul.

 
Buďme „EKO“ – máme na to – volají společně – a jde to!
 

…K titulu Ekoškola mají v současné době vykročeno i další školy. Jiné se na dráhu Ekoškoly teprve chystají a uvažují o vstupu do programu od září tohoto roku. Je možné, že se s některými z nich uvidíme na vyhlašování titulů Ekoškola příště. Síť Ekoškol v ČR se stále rozšiřuje. Už je v ČR zapojeno úctyhodných více jak dvě stě třicet škol.

Sem vložte příslušný text včetně HTML syntaxe nebo v případě nevyužití této části vše vymažte - tedy včetně tohoto textu!

Zpět na Ekoškola

  MKV KNIHOVNA


  INFOSERVIS


Krasec Lesy České republiky Ministerstvo školství a tělovýchovy Síť ekocenter Pavučina Státní fond životního prostředí České republiky Hnutí Brontosaurus Magistrát města České Budějovice Jihočeský kraj Ministerstvo životního prostředí

Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Administrace