PROJEKTY 2015-
Ekoškola - Jaké byly začátky Ekoškol na jihu Čech? - pohled zpět do roku 2011

A je to tady,
první budějovická škola
získala Mezinárodní titul Ekoškola
 

Základní škola Bezdrevská získala letos svůj první titul Ekoškola. V červnu jí bude slavnostně udělen v budově senátu ČR v Praze.

 

Další nenápadná škola z jižních Čech se tak přidala mezi hrstku odvážných propagátorů udržitelného života oceněných tímto prestižním oceněním.

Dlouhodobé úsilí celé školy a aktivní práce místního žákovského Ekotýmu přinesla své plody. V dubnu 2011 proběhl na škole oficiální audit programu Ekoškola, který měl prověřit, jak „eko“ to na škole opravdu funguje a zda škola splňuje potřebná kritéria pro udělení titulu.

Žákovský Ekotým provedl auditory školou a představil jim svou činnost i aktivity, které na škole dělá spolu s ostatními žáky i učiteli. Auditoři nebyli zklamáni. Tato škola podmínky pro udělení 1. titulu Ekoškola splnila.Celá škola programem Ekoškola žije. Žáci se snaží snížit ekologické dopady provozu školy i vlastní činnosti, hlídají si spotřebu energií a vody, usilují o důkladné třídění odpadů, starají se o prostředí své školy i okolí. Starší žáci se také podílí na přípravě osvětových výukových aktivit pro své spolužáky a nižší ročníky. V každé třídě můžeme zahlédnout vyvěšený „Ekokodex“, soubor vlastních eko‑pravidel, který si vytvořili sami žáci a kterým se snaží řídit. Proto tu také všichni vědí, o čem je řeč, když se řekne Ekoškola.

A je to tady, titul je udělen a škola se může začít honosit titulem Ekoškola.

… Titul Ekoškola již v minulosti získaly a letos obhájily i jiné školy z jihočeska – ZŠ Sira Nicholase Wintona v Kunžaku, ZŠ T. G. Masaryka v Písku a ZŠ Zlatá stezka v Prachaticích – některé z nich jsou v programu zapojeny už mnoho let a zažádaly letos již v pořadí o 2. nebo i 3. Titul.

 
Buďme „EKO“ – máme na to – volají společně – a jde to!
 

…K titulu Ekoškola mají v současné době vykročeno i další školy. Jiné se na dráhu Ekoškoly teprve chystají a uvažují o vstupu do programu od září tohoto roku. Je možné, že se s některými z nich uvidíme na vyhlašování titulů Ekoškola příště. Síť Ekoškol v ČR se stále rozšiřuje. Už je v ČR zapojeno úctyhodných více jak dvě stě třicet škol.

Sem vložte příslušný text včetně HTML syntaxe nebo v případě nevyužití této části vše vymažte - tedy včetně tohoto textu!

Zpět na Ekoškola

  MKV KNIHOVNA


  INFOSERVIS


Krasec Magistrát města České Budějovice Hnutí Brontosaurus Státní fond životního prostředí České republiky Síť ekocenter Pavučina Ministerstvo životního prostředí Ministerstvo školství a tělovýchovy Město České Budějovice Lesy České republiky Jihočeský kraj

Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Administrace